Yeşilovacık Halk Plajı

Mersin'in Silifke ilçesi Yeşilovacık mahallesinde bulunan Yeşilovacık Halk Plajı; geniş kumsalı ile sevilen yerlerdendir.

Mersin’in Silifke ilçesi Yeşilovacık mahallesinde bulunan Yeşilovacık Halk Plajı; geniş kumsalı ile dikkat çeken, Silifke’de denize girilecek yerlerden biridir.

Yöre insanının çok sık geldiği Yeşilovacık Halk Plajı, turizm açısından gelişmiş bir plaj olmadığı için birçok imkan bulunmamaktadır.

Yeşilovacık Halk Plajı nerede nasıl gidilir?

Plaj, Silifke’nin Yeşilovacık beldesinde, Kemer Mesire Yeri ile Lodos Tatil Sitesi’nin arasında sahil tarafındadır. Araçla plaja gidecek olanlar aşağıdaki haritadan yararlanarak kolayca ulaşım sağlayabilir.

Toplu taşıma ile ulaşım sağlamak isteyenler Mersin Merkez’den Silifke Koop ile ilçeye gidebilirsiniz, sonrasında Yeşilovacık beldesine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yeşilovacık Halk Plajı suyu nasıldır? Şezlong şemsiye var mıdır?

Plaj yaz turizmi açısından gelişmiş bir yer değildir. İşletme olmadığı için şezlong ve şemsiye hizmeti bulunmamaktadır. Etrafta bulunan birkaç siteye ait az sayıda şezlong vardır.

Yeşilovacık Halk Plajı etrafında konaklama yapılacak yer var mıdır?

Plajın civarında Yeşilovacık Çamlık Kamp Alanı bulunmaktadır. Kamp yapmak istemiyorsanız, yakınlarda Marpessa Blue Beach Resort & SPA Hotel bulunmaktadır. Otelin günlük oda fiyatları sezona göre değişmekle birlikte 500-750 TL aralığındadır.

Plajın yakınlarında piknik yeri – mesire alanı var mı?

Plajın diğer tarafı Kemer Mesire Yeri’dir. Çam ağaçları içinde piknik yapabilirsiniz.