Yapraklı Koy

Mersin'de nerede denize girilir? sorusunun yanıtını Mersin'de Gezilecek Yerler'de bulabilir, size en uygun plajı tercih edebilirsiniz.

Mersin’in en güzel koylarından birisi olan Yapraklı Koy, Susanoğlu beldesinin girişinde yer alan doğal yapıdır. Mersin’de nerede denize girilir? diye soranlara ilk öneri olan Yapraklı Koyu, Akdeniz sıcağında serinleten suyu, muhteşem manzarası ve tesis imkanlarıyla dikkat çekiyor.

Yapraklı Koy nerede nasıl gidilir?

Mersin Yapraklı Koy nerede nasıl gidilir kaç km? gibi sorulara yanıt vermek gerekirse; Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atakent mahallesindedir. Mersin’den Silifke’ye doğru giderken Narlıkuyu’yu yaklaşık 2 km geçtikten sonra Yapraklı Koy Halk Plajı tabelasını takip ederek veya aşağıda yer alan harita yardımı ile koya rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Merkez’den Yapraklı Koy’a toplu taşıma ile ulaşım sağlamak isteyenler ise Silifke Koop ile koyun yakınlarına gelebilirler.

Yapraklı Koy tesis hizmetleri nelerdir?

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Denizkızı Turizm A.Ş. tarafından işletilen plajda mevcut hizmetler şu şekilde;

  • Sahil şeridi üzerinde konumlandırılmış büfelerde özenle hazırlanan sıcak-soğuk içecekler ve aperatif yiyecekler.
  • Duş, wc ve duşa kabin hizmeti
  • Cankurtaran ve güvenlik hizmeti
  • Şezlong hizmeti

Yapraklı Koy giriş ücreti 2020

Çok küçük bir kumsalı bulunduğu için denize girerken şezlong kiralamanız gerekecektir. Şezlong ücreti dönemsel olarak değişmektedir. 2019 yılında şezlong, şemsiye ve duş ücreti toplam 25 TL’idi. 2020 yılı ücreti çok az da olsa arttığı düşünülmektedir.

Yapraklı Koyu suyu nasıldır?

Yapraklı Koy suyu ile de bilinen bir yerdir. Çok dar bir kumsalı olan koyun, kumsal ve merdiven girişleri dışında genel olarak orta ve derin seviyede suyu bulunmaktadır. Suyunun serinliği ise tatilciler tarafından çok sevilmektedir. Denizde yer altı doğal kaynak suyu çıktığı için normalden 8 ile 15 derece arası daha soğuktur.