Susanoğlu Plajı

Uzun kumsalı, suyunun sıcak ve sığ oluşu nedeniyle Mersin'de ailecek denize girilecek yerlerin başında Susanoğlu plajı geliyor...

Mersin’in en iyi plajları arasında olan Susanoğlu plajı, muhteşem kumsalı, masmavi denizi, kaliteli hizmet anlayışı ile en çok tercih edilen yerlerden. Plaj yaz döneminde her gün binlerce insanı misafir ederken, Mersin’deki mavi bayraklı plajlardan birisi olma özelliğini taşımaktadır.

Susanoğlu Plajı nerede nasıl gidilir?

Halk plajı, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atakent mahallesinde anayol kenarındadır. Özel aracıyla plaja gitmek isteyenler, hemen aşağıda bulunan harita yardımıyla kolaylıkla plaja ulaşabilecektir. Toplu taşıma ile Susanoğlu Plajı’na gitmek isterseniz Mersin Merkez’den Silifke Koop otobüsü ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Atakent, Mersin il merkezine yaklaşık 90 km, Adana il merkezine 155 km uzaklıktadır. Silifke ilçe merkezine gelmeden 11 km önce, Erdemli ilçe merkezinden de benzer mesafe uzaklıktadır.

Susanoğlu Plajı’nın suyu nasıldır?

Plaj uzun kumsalı ile dikkat çekerken, sıcak ve sığ suyu ile ailecek yüzme planı yapanlar için ideal tercihlerden birisidir.

Susanoğlu Plajı işletme hizmetleri nelerdir?

  • Sahil şeridi üzerinde konumlandırılmış büfelerde misafirler için özenle hazırlanan sıcak-soğuk içecekler ve aperatif yiyecekler.
  • Duş, wc ve duşa kabin hizmeti.
  • Cankurtaran ve güvenlik hizmeti.
  • Şezlong hizmeti.

Susanoğlu Plajı’na yakın kalınacak yerler var mı?

Kışın birkaç bin civarı insanın yaşadığı bölge yazın yaklaşık 200.000 civarında insana ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple çok sayıda pansiyon / apart otel ve belirli uzaklıkta oteller mevcuttur. Bu sene doluluk neredeyse yüzde 100’e ulaştığı için konaklayacağınız yeri önceden seçerek rezervasyon yapmanız önerilmektedir.