Limonlu Halk Plajı

Mersin'in eski plajlarından ve Mersin'de sahil kamp alanları arasında en bilinen yerlerden olan Limonlu Halk Plajı, Erdemli ilçesine bağlı Limonlu beldesindedir.

Mersin’in eski plajlarından ve Mersin’de sahil kamp alanları arasında en bilinen yerlerden olan Limonlu Halk Plajı, Erdemli ilçesine bağlı Limonlu beldesindedir.

Plajın girişinde cüzi bir miktar ücret alınırken, oldukça uzun sahil hattı kumluk bir alandır. Deniz kenarında piknik yapmak isteyenler için uygun olan plaj, günübirlik sakin bir yerde denize girmek isteyenler için uygun değildir. (kalabalıktır.)

Limonlu Halk Plajı nerede nasıl gidilir? Ulaşım

Plaj, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Limonlu mahallesinde Mersin-Antalya karayolu üzerinde olup, Mersin Merkez’e yaklaşık 50 km uzaklıktadır. Aşağıda bulunan haritadan yardım alarak plaja kolayca gidebilirsiniz.

Toplu taşıma araçları ile Limonlu Plajına gitmek isteyenler, Mersin Merkez’den Silifke Koop veya Kızkalesi-Limonlu mahallelerine giden Belediye Otobüsü (170) ile ulaşım sağlayabilir.

Limonlu Halk Plajı kumsalı ve deniz suyu nasıl?

Uzun sayılabilecek bir kumsalı bulunan plajın suyu çoğu zaman dalgasızdır. Silifke’de yer altı suları nedeniyle soğuk deniz suyu olan plajlara göre suyu daha ılıktır.

Limonlu Halk Plajı giriş ücretli midir? Giriş ücreti 2020

2020 yılı giriş ücreti pandemi nedeniyle tam olarak bilinmese de önceki yıllarda plaja giriş için cüzi bir ücret alınmaktaydı. Bu yıl da aynı düzeylerde olacağı düşünülmektedir.

Limonlu Plajı yakınlarında gezilecek yerler

Mersin’in muhteşem denizinin keyfini çıkardıktan sonra gezinize devam etmek istiyorsanız; Erdemli’de gezilecek yerler ve Silifke’de gezilecek yerler sayfalarımıza mutlaka göz atmanızı öneririz.