Kocahasanlı Halk Plajı Aile Kamp Alanı

Mersin'in Erdemli ilçesinde bulunan Kocahasanlı Halk Plajı Aile Kamp Alanı, hem günübirlik olarak Mersin'de denize girilecek yerlerden biri hem de ailecek kamp yapılacak bir yerdir.

Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan Kocahasanlı Halk Plajı Aile Kamp Alanı, hem günübirlik olarak Mersin’de denize girilecek yerlerden biri hem de ailecek kamp yapılacak bir yerdir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Erdemli ilçesine kurulan Kocahasanlı Halk Plajı aile kamp alanı ile tatilciler deniz ve temiz havanın tadını çıkarmaktadır. Mersin’in en iyi plajları arasında gösterilen ve her yaz tatillerini otel veya pansiyonda geçirmek istemeyenlerin tercih ettiği başlıca yerlerden olan plaj yaz döneminde hizmet vermektedir.

Kocahasanlı Halk Plajı nerede nasıl gidilir?

Kocahasanlı Halk Plajı aile kamp alanı, Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Kocahasanlı mahallesindedir. Mersin-Silifke karayolu istikametinde anayol kenarında olan plaj Mersin Merkez’e 42 km uzaklıktadır. Aşağıda bulunan harita ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile Mersin Merkez’den plaja gitmek isteyenler Silifke Koop, Mes Koop ve Belediye otobüsleri (Silifke ve Kızkalesi’ne gidenler) ile Kocahasanlı’ya gidebilir.

Kocahasanlı Halk Plajı nasıl bir yer? Denizin suyu nasıl?

Kumu, güneşi ve doğal güzellikleriyle bilinen Kocahasanlı Kamp Alanı, çadırları ile çok seviliyor. Denizin suyu Silifke’deki birçok koya göre ılıktır. Bazen rüzgarlı olan plajda tuvalet, duş gibi hizmetler bulunmaktadır.

Kocahasanlı Halk Plajı çadırlar ücretli mi? İsteyen çadırı ile gelebilir mi?

Kamp alanında çadırlar ücretlidir. İsteyen dışarıdan kendi çadırı ile gelebilir, bu durumda daha az bir ücret ödeyerek kamp alanı kiralayacaktır.

Kocahasanlı’da gezilecek yerler nelerdir?

Kocahasanlı ziyaretinizi sadece denize girerek veya kamp yaparak bitirmek istemiyorsanız, Mersin Erdemli’de gezilecek yerler sayfamıza göz atabilirsiniz.