Kapızlı Plajı

Mersin'in en güzel sahilleri arasında yer alan, kamp alanı ve günübirlik denize girilecek yerlerden birisi olan Kapızlı Plajı, Silifke ilçesi Atakent mahallesindedir.

Mersin’in en güzel sahilleri arasında yer alan, kamp alanı ve günübirlik denize girilecek yerlerden birisi olan Kapızlı Plajı, Silifke ilçesi Atakent mahallesindedir.

Kapızlı Plajı / Sahili nasıldır? Denizi güzel mi?

Kapzılı sahil şeridi geniş ve kumluk olan bir plajdır. Sahilde şezlong ve şemsiye gibi ücretli hizmetler mevcuttur ancak çok gelişmiş bir işletme sistemi bulunmamaktadır. Uzun sahil hattı ile hem günübirlik denize girmek isteyenlerin hem de kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği plaj zaman zaman dalgalı ancak genelde sakin, güzel bir denize sahiptir.

Kapızlı sahili giriş ücreti ne kadar? Ücretsiz mi?

Sahilde denize girmek ücretsiz olsa da şezlong-şemsiye gibi hizmetler ücrete tabidir.

Kapızlı Plajı nerede nasıl gidilir?

Sahil, Mersin-Antalya karayolunun Atakent (Susanoğlu) beldesinde deniz kenarındadır. Aşağıda bulunan haritadan kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kapızlı Plajı yakınında konaklama yerleri

Kapızlı sahilinde bulunan konaklama yapabileceğiniz yerler; Türkiye Yol İş Sendikası Eğitim Ve Dinlenme Tesisleri, Mersin Maliye Kampı, Silifke Gençlik Kampları, Yıldırım Beyazıt Gençlik Kampı ve Mersin İl Özel İdaresi Eğitim Ve Dinlenme Tesisleri bulunmaktadır.