Mersin'in eski plajlarından ve Mersin'de sahil kamp alanları arasında en bilinen yerlerden olan Limonlu Halk Plajı, Erdemli ilçesine bağlı Limonlu beldesindedir.

Mersin'in Erdemli ilçesinde bulunan Kocahasanlı Halk Plajı Aile Kamp Alanı, hem günübirlik olarak Mersin'de denize girilecek yerlerden biri hem de ailecek kamp yapılacak bir yerdir.

Elaiussa Sebaste Antik Kenti Mersin'e 55 kilometre uzaklıkta bulunan antik Roma liman şehridir. Elaiussa; zeytinlik anlamına gelmekte olup kent M.Ö. 2. yüzyılda kurulmuştur.

Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Elvanlı mahallesinde doğa yürüyüşü ve piknik yapmak isteyenler için; Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi iyi bir tercihtir. Karacaoğlan Şelalesi doğa yürüyüşünün yanı sıra ailecek piknik yapma ve bazı noktalarından suya girme imkanı olan bir yerdir.

Kanlıdivane günümüzde Mersin kent merkezine 60 km uzaklıktaki Erdemli ilçesinde yer alan antik kenttir. Mersin Kanlıdivane nerede nasıl gidilir? Kanlıdivane Antik Kenti tarihi, önemi, günümüze gelen mirasları ve çok daha fazlası bu yazıda...

Dünyada eşine az rastlanacak bir kültürel miras olan Adamkayalar, Mersin'in Erdemli ilçesinde Şeytan Deresi Vadisi'nde bulunmaktadır. Derin bir vadide, kayalara oyulmuş 12 kabartmadan oluşmaktadır.

Mersin'in en önemli turizm merkezlerinden olan Ayaş, Erdemli ilçesinde bulunmaktadır. Ayaş'ta bulunan Yemişkumu Plajı; ince kumu, temiz ve sığ denizi ile bölgede en çok tercih edilen plajlardandır.

Mersin'in en iyi plajları arasında olan Kızkalesi plajı, güzel kumsalı, masmavi denizi, kaliteli hizmet anlayışı ile en çok tercih edilen yerlerden. Plaj yaz döneminde her gün binlerce insanı misafir ederken, Kızkalesi'ne ulaşım imkanı da sağlamaktadır.

Talat Göktepe Tabiat Parkı, Mersin-Antalya karayolu üzerinde Erdemli ilçesinde bulunmaktadır. Erdemli Çamlığı olarak bilinen parkta çadır kampı, piknik, yüzme ve olta balıkçılığı imkanı vardır.

Sadece Mersin'in değil, ülkemizin en önemli tarihi mirası olan, Deniz Kalesi olarak da bilinen Kızkalesi, ismini verdiği mahalle sahilinde bulunan küçük bir adacığın üzerine kurulu bir yapıdır. Kıyıdan 600 metre uzaklığında olan bu yapı 1199 yılından günümüze gelmeyi başarmıştır. Bu yazıda Kızkalesi tarihi, efsanesi, ulaşımı ve günümüzde yaz aylarında en çok gidilen yerlerden olan Kızkalesi plajı hakkında bilgi sahibi olacaksınız.