Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi

Mersin'in Erdemli ilçesine bağlı Elvanlı mahallesinde doğa yürüyüşü ve piknik yapmak isteyenler için; Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi iyi bir tercihtir.

Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Elvanlı mahallesinde doğa yürüyüşü ve piknik yapmak isteyenler için; Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi iyi bir tercihtir. Karacaoğlan Şelalesi doğa yürüyüşünün yanı sıra ailecek piknik yapma ve bazı noktalarından suya girme imkanı olan bir yerdir.

Doğa ile başbaşa tatil gününü geçirmek isteyenler, Mersin’in Erdemli ilçesinin kuzeyinde Elvanlı’da bulunan Mersin’in doğal harikalarından olan şelalede güzel bir gün geçirebilir.

Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi nerede nasıl gidilir? Ulaşım

Şelale, Mersin’in Batısında Erdemli Kargıpınarı’nın (Mersin-Antalya yolu üzeri) yaklaşık 15 km kuzeyindedir. Aşağıda bulunan harita yardımıyla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şelaleye iki yolla ulaşabilirsiniz. İlk yol; dereye kadar inip derenin içinden şelalenin olduğu yere gitmek, diğer yol ise şelalenin güneyindeki arazinin sahibinin yaptırmış olduğu yerden hemen şelaleye inebilirsiniz.

Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi – Mersin Merkez arası kaç kilometredir?

Şelale, Mersin Merkez’den 27 km uzaklıktadır. Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Elvanlı mahallesine dolmuş ile (Elvanlı Koop) gidebilirsiniz ancak Şelaleye kişisel aracınız ile gitmeniz gerekecektir.

Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi giriş ücreti 2020 ne kadar?

Karacaoğlan Şelalesi’ne girişte araç için 25 TL ücret alınmaktadır. Şelalede masaya oturup piknik yapacaklar için bu ücret 50 TL’ye çıkabilecektir.

Elvanlı Karacaoğlan Şelalesi yakınlarında gezilecek yerler

Şelalenin ardından Erdemli gezinize devam edecekseniz, Erdemli’de Gezilecek Yerler yazısını okuyarak yeni rotalar belirleyebilirsiniz.