Boğsak Koyu

Mersin'de kamp imkanı olan mavi bayraklı muhteşem bir sahil: Boğsak Koyu

Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Boğsak Koyu, Mersin’in en güzel koylarından birisidir. Mavi ve yeşilin birbirine karıştığı küçük bir plaj, taş (az da olsa) ve kum karışık denizi vardır. Boğsak Koyu plajı mavi bayraklıdır.

Boğsak Koyu nerede nasıl gidilir?

Boğsak Koyu Mersin’in Silifke ilçesi sınırları içerisinde yer alan, Silifke ilçe merkezine 18 km, Taşucu’na ise 10 km uzaklıkta bulunan bir koydur. Koya ulaşımı özel araçlarıyla sağlayacak olanlar aşağıda bulunan harita yardımıyla rahatça gidebilecektir. Taşucu’ndan Boğsak Adası’na düzenli tekne turları düzenlenmektedir.

Toplu taşıma ile Boğsak Koyu’na gitmek isteyenler; Mersin Merkez’den Silifke Koop’a binerek Silifke’ye ulaşım sağlayabilecektir.

Boğsak Koyu’nun suyu nasıldır? Plaj kumluk mu yoksa taşlık mıdır?

Plajın denizi dalgasız, sığ ve temizdir. Sadece giriş biraz çakıllık sonrası kumluktur. Su sıcaklığı fena değildir ve ailecek gidenler için derinlik açısından kıyıda korkulacak bir durum yoktur. Denize girerken Boğsak Adası’nın güzelliğini izleyebilirsiniz.

Boğsak Koyu işletme ücretleri – Plaj giriş, şezlong, duş fiyatları 2020

Boğsak Koyu Halk Plajı’nda şezlong ve kabin yoktur. Ancak koyda bulunan kamp yeri işletmelerinde duş, şezlong ve diğer imkanlar mevcuttur. İşletmelerde araç ve çadır için gecelik 80 TL ücret alınmaktadır. (Fiyatlar yazının yayınlanma tarihinde geçerlidir.)

Boğsak Koyu’na yakın kalınacak yerler var mıdır?

Boğsak Koyu’nda kamp yeri işletmeleri bulunmaktadır. Bu sebeple çadır ve karavan tatili için ideal bir yerdir. Koyun etrafında ise birçok pansiyon, hotel ve motel mevcuttur.