Akçakıl Plajı Taşucu

Taşucu'da bulunan Akçakıl Camping, Mersin'in en güzel kamp alanlarından ve denize girilecek yerlerinden birisidir.

Mersin’in tatil merkezlerinden Taşucu’da bulunan Akçakıl Camping (Akçakıl Plajı), Mersin’in en güzel kamp alanlarından ve denize girilecek yerlerinden birisidir.

Çam ormanı kıyısında, çakıllı sahili, masmavi denizi, kamp yapanların sıklıkla tercih ettiği bir plaj. Plajın içerisinde bulunan Akçakıl Camping, Mersin’de kampçıların en sevdiği kamp alanlarından birisidir.

Akçakıl Plajı nerede nasıl gidilir?

Plaj, Taşucu-Anamur yolu 3. kilometresinde, yol kenarındadır. Taşucu ile Boğsak Koyu arasında bulunan bu muhteşem plaja özel aracıyla gitmek isteyenler aşağıda bulunan harita yardımıyla kolaylıkla ulaşım sağlayabilir.

Toplu taşıma ile ulaşım için şehir merkezinden Silifke Koop’u veya Taşucu-Boğsak tarafına giden dolmuş veya otobüsleri tercih edebilirsiniz.

Akçakıl Plajı – Akçakıl Camping işletme imkanları

İşletme kamp yapmak isteyenler için türlü imkanlar sunmaktadır. Denize girmek isteyenler için duş şezlong gibi imkanlar mevcuttur. İşte işletmenin sağladığı bazı imkanlar:

  • Bungalow
  • Restaurant
  • Şezlong

Kamp alanında çadır veya karavan verilmemekte, misafirlere kamp alanı hizmeti verilmektedir.

Akçakıl Camping giriş saatleri

Günü birlik konaklama saatleri 08:00 – 20:00 arasındadır. Saat 20:00’dan sonra günübirlik konaklama kabul edilmemektedir. 0-6 yaş arası çocuklara ücretsizdir. Odalarda konaklama için check-in saati 13:00, check out saati 12:00’dır.

Akçakıl Plajı su sıcaklığı ve kumsalı nasıldır?

Su sıcaklığı Taşucu ve Boğsak seviyelerinde olup, kumsalı çakıl taşlarından oluşmaktadır.